Co to jest Chlorek Miedzi? Chlorek Miedzi jako dodatek paszowy dla zwierząt gospodarskich

Autor Martyna Kaniewska
Czas czytania 8 minut
Data publikacji 28 października 2022

Foodcom dostarcza szeroką gamę dodatków chemicznych. Substancje, którymi handluje firma, znajdują zastosowanie w wielu branżach i są cenione przez naszych Partnerów Biznesowych za wysoką jakość. Niewątpliwie wszystkie produkty zasługują na szczególną uwagę, a w tym artykule przyjrzymy się bliżej Chlorkowi Miedzi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej substancji!

Czym jest Chlorek Miedzi?

Chlorek Miedzi to nieorganiczny związek chemiczny z grupy chlorków, sól kwasu solnego i miedzi. Produkowany jest przemysłowo przez bezpośrednie połączenie metalu miedzi z chlorem w temperaturze 450 – 900°C.

Co to jest Chlorek Miedzi?

Właściwości Chlorku Miedzi

Chlorek Miedzi ma unikalny kolor charakterystyczny dla tej substancji. Jego odcień można określić jako niebieski lub niebiesko-zielony. Okres trwałości Chlorku Miedzi wynosi 12 miesięcy. 

Zastosowanie Chlorku Miedzi

Chlorek Miedzi jest stosowany na całym świecie jako bezpieczne i biodostępne źródło miedzi, doskonałej do karmienia zwierząt gospodarskich. Komplikacje często wiążące się z innymi formami dostarczania miedzi w diecie nie występują w przypadku tego produktu. Ten składnik może pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z utlenianiem, odbarwieniem, zbrylaniem i utratą składników odżywczych w paszach i premiksach.

Chlorek Miedzi jest również stosowany w przemyśle odzieżowym. Producenci odzieży stosują tę substancję jako zaprawę, dzięki której barwniki lepiej osadzają się na tkaninie.

Substancja ta jest również wykorzystywana w produkcji fajerwerków. Materiały wybuchowe zawierające omawiany związek chemiczny w składzie eksplodują na niebie na niebiesko i zielono. Dzięki swoim unikalnym właściwościom Chlorek Miedzi może być wykorzystywany do ochrony drewnianych elementów przed gniciem i pleśnią. Produkty zawierające tę substancję stosowane są głównie do szklarni i ogrodzeń. Jej użycie zapewnia zielonkawe wykończenie.

Oczywiście to tylko kilka z wielu zastosowań Chlorku Miedzi w przemyśle. Substancję tę można znaleźć również w takich produktach jak nawozy, kosmetyki i środki higieny osobistej, detergenty, inne środki czyszczące i odświeżacze powietrza, aby wymienić tylko kilka. Jeśli podejrzewasz, że Chlorek Miedzi mógłby napędzić również Twój biznes, wypełnij formularz w zakładce “Kontakt“, a jeden z naszych handlowców wkrótce odezwie się do Ciebie z propozycją nie do odrzucenia.

Chlorek Miedzi jako dodatek do pasz dla zwierząt gospodarskich

Chlorek Miedzi jako dodatek do pasz dla zwierząt gospodarskich

Szczególnie ciekawym zastosowaniem Chlorku Miedzi, utożsamianym przede wszystkim z wykorzystaniem go jako dodatku chemicznego, jest jego wykorzystanie w produkcji pasz dla zwierząt gospodarskich.

Chlorek Miedzi stosowany jest w paszach dla zwierząt na całym świecie. Zwierzęta hodowlane otrzymują go poprzez paszę jako bezpieczne źródło miedzi. W przeciwieństwie do innych form dostarczania organizmowi tego pierwiastka, Chlorek Miedzi nie ma problemów z utlenianiem, odbarwianiem, zbrylaniem i stratami składników odżywczych w paszach i premiksach.

Zbilansowana suplementacja miedzi jest niezwykle ważna, ponieważ miedź jest pierwiastkiem niezbędnym do wzrostu ciała, wełny i kości. Jej obecność sprzyja również pigmentacji, wspiera tworzenie zdrowych włókien nerwowych i funkcjonowanie białych krwinek.

Najbardziej podatne na niedobór miedzi są nowonarodzone lub młode jagnięta oraz ciężarne lub karmiące owce i bydło. Bydło jest bardziej podatne na niedobór miedzi niż owce. Ze względu na ich większą podatność na niedobór i jego negatywne skutki, warto zwrócić szczególną uwagę na te zwierzęta i zadbać o to, aby ich pasza zawierała odpowiednie ilości miedzi.

Dlaczego Foodcom?

Nasz zespół Wsparcia Sprzedaży pomaga naszym Partnerom Handlowym w sprawnym i efektywnym przeprowadzeniu transakcji handlowych, aby zapewnić najwyższą jakość usług dla wszystkich naszych Partnerów Handlowych. Nasz zespół logistyczny zadba o transport, a dział finansowy będzie odpowiedzialny za wszystkie sprawy związane z finansową częścią transakcji.