Podsumowanie 38 tygodnia (nabiał)

Autor
Foodcom Experts
28.09.2021
7 min czytania
Podsumowanie 38 tygodnia (nabiał)

Oto nasze podsumowanie 38 tygodnia na europejskim rynku mleczarskim podzielone na 4 główne kategorie.

Proszki

OMP jest oferowane w obszarze 2,70-2,74 EUR/kg EXW FR/DE/PL. Można znaleźć pojedyncze ciężarówki z szybkim odbiorem za mniej niż 2,70 EUR/kg EXW EU. FCMP jest oferowany w cenie około 3,30 EUR/kg EXW EU. SWP z szybkim odbiorem jest oferowany w obszarze 980 EUR/MT EXW EU. WPC80 Instant jest stabilny z pewnymi oznakami wzmocnienia. Producenci oferują około 8700-8800 EUR/MT EXW EU.

Ser

Po kilku tygodniach wzrostów, cena serów Gouda / Edam zwolniła, ale nadal utrzymuje się na wysokim poziomie około 3,55 EUR/kg EXW DE/NL. Jednak zainteresowanie nie maleje i nadal widzimy wiele zapytań. Mozzarella jest oferowana po 3,10 – 3,15 EUR/kg EXW FR/NL. Nieznacznie spada zainteresowanie Mozzarellą i Cagliatą, ale wciąż są nabywcy, którzy jeszcze nie pokryli swoich zapasów. Eksport serów poza Unię Europejską również stopniowo rośnie w porównaniu do poprzednich lat.

Tłuszcze

Duże ilości mrożonego masła oferowane są w okolicach 4,15 – 4,18 EUR/kg EXW NL/DE/PL. Świeże masło oferowane jest powyżej 4,35 EUR/kg EXW PL, niektórzy producenci twierdzą, że sprzedaż masła w kostkach jest na bardzo zadowalającym poziomie. AMF jest oferowany powyżej 5,60 – 5,65 EUR/kg EXW NL/DE/PL.

Płyny

Był to kolejny tydzień, w którym surowca było mniej niż oczekiwano, co przełożyło się na bardzo wysokie ceny spotowe mleka pełnego i odtłuszczonego. Śmietana jest coraz mocniejsza, co przekłada się na wysokie koszty produkcji świeżego masła. Cena SMC wynosi około 2,55 – 2,65 EUR/kg w całej Europie, a dostępność jest niewielka.

Kategorie:
Udostępnij:
Poznaj produkt „Kapsułki do Kawy Starbucks®”
Starbucks® Coffee Capsules
0%

Zapisz się do newslettera by dowiedzieć się więcej o naszych produktach