Zaufanie zbudowane na innowacji

Naszą największą ambicją jest zapewnienie Partnerom przejrzystej metody prowadzenia biznesu. By to osiągnąć, Foodcom S.A. jako pierwsza firma handlowa z branży mleczarskiej na świecie, zdecydowała się na publikację cen produktów mleczarskich, po jakich dokonuje transakacji handlowych i brokerskich.

Początki firmy

Firma Foodcom powstała w 2013 roku. Jej założycielem jest Aleksander Paciorkiewicz, który obecnie pełni rolę prezesa spółki. Dzięki zaangażowaniu i dobrze opracowanej polityce firmy udało mu się zyskać zaufanie klientów, zbudować silny zespół i sukcesywnie realizować swój innowacyjny plan. Spółka regularnie notuje wzrost wyników. W 2018 została wyróżniona prestiżową nagrodą Gazele Biznesu jako najszybciej rozwijająca się firma w branży mleczarskiej.

Szansa dla sprzedających i kupujących

Nasze innowacyjne podejście i solidna współpraca zarówno z największymi markami na Świecie, jak i z lokalnymi przedsiębiorstwami umożliwiła nam stworzenie firmy, która cieszy się opinią zaufanego partnera i łączy lokalny biznes z międzynarodowymi rynkami. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom różnorodną gamę produktów w najlepszych cenach oraz jesteśmy w stanie stworzyć połączenia, które dla konkurencji pozostają nieosiągalne.

Kompleksowe podejście

Firmę Foodcom S.A. to nie tylko zespół utalentowanych i wykwalifikowanych handlowców, ale również doświadczony dział finansów oraz niezawodny dział logistyki. Umożliwia nam to kompleksową realizację nawet najbardziej wymagającej transakcji. Cały proces przebiega sprawnie, ponieważ każdemu Klientowi przydzielony jest dedykowany tej sprawie Trader.

Cały świat w zasięgu

Zatrudniając zespół złożony ze specjalistów, w którym każdy doskonale zna specyfikę obsługiwanego regionu, udało się nawiązać kontakty handlowe z firmami z 100 krajów z całego świata. Poprzez staranny wybór dostawców produkty zakupione za pośrednictwem Foodcom S.A. wyróżniają się bardzo wysoką jakością.

Twój biznes z naszym doświadczeniem

Tomasz Kosiński

Tomasz Kosiński

Dyrektor Handlowy, Partner

Zaangażowany, krytyczny, ofensywny.

Po kilku latach pracy w Foodcom zostałem Partnerem w 2018 roku. Współkieruję działem mleczarskim. W tradingu każdy dzień wygląda inaczej i niesie ze sobą nowe wyzwania. To nigdy nie jest nudne. Moja praca to nie tylko czysty handel, ale duża część to doradzanie klientom.

Osobiście mogę powiedzieć, że jestem audiofilem i kolekcjonerem sprzętu HiFi.

Paulina Szajuk

Paulina Szajuk

CFO, Partner

Pracowita, odpowiedzialna, zadaniowa

Zostałam zatrudniona w Foodcom SA w 2015 roku na stanowisku Deputy CFO. W 2020 roku dołączyłam do grona akcjonariuszy a od 2022 roku jestem Dyrektorem Finansowym. Lubię kontakt z ludźmi oraz posiadam umiejętność analitycznego myślenia. Ponadto, zawsze wywiązuję się z powierzonego zadania, nie odkładam spraw na później.

Prywatnie jestem Mamą dwóch córek- 5 letniej Zuzi i rocznej Hani.

Aleksander Paciorkiewicz

Aleksander Paciorkiewicz

CEO, Partner

Kreatywny, wizjonerski, konkretny.

Adam Nikodemski

Adam Nikodemski

Partner

Solidny, wesoły, chętny do długotrwałych relacji.

W Foodcom pracuję od 2017 roku, a w 2019 roku zostałam Partnerem. Moim głównym obszarem specjalizacji jest rynek włoski. W swojej pracy lubię ekscytację i wyjazdy służbowe do słonecznej Italii. Chcę, aby moi Partnerzy Biznesowi wiedzieli, że zawsze dotrzymuję słowa. Kiedy jestem zestresowany, zamieniam te emocje w nutkę humoru.

A prywatnie jestem wielkim fanem włoskiego jedzenia!

Łukasz Klażyński

Łukasz Klażyński

Członek Zarządu, Partner

Moja kariera zawodowa w Foodcom SA rozpoczęła się w 2015 roku. Od tej pory przebyłem bardzo długo drogę pełną ciekawych wyzwań i wielu możliwości doskonalenia swoich umiejętności. Obecnie zajmuje się rozwojem i nadzorem produktów z działu roślinnego, przemysłu paszowego oraz branży dodatków spożywczych.

Codzienne wyzwania związane z obowiązkami zawodowymi zostawiam w biurze, by chwile relaksu znaleźć w zajęciach sportowych, takich jak boks, siłownia, spacery z psem.

Wojciech Paciorkiewicz

Wojciech Paciorkiewicz

Vice President, Partner

Doświadczony, ale otwarty na nowe przedsięwzięcia i projekty.

Współtworzyłem Foodcom S.A. od jego założenia dbając o stronę finansową i administracyjną firmy. Dynamiczny rozwój Foodcom S.A. traktuję jako osobisty sukces. Poprzednio, m. in. Prezes Thomson Finance w Polsce, Prezes Fundacji Cooperation Fund. Programme Manager w UNDP (agenda ONZ).

Nadal interesuję się nowinkami technologicznymi. Jestem także licencjonowanym radioamatorem.